PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Rekreační zařízení Jizerky

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Rekreační areál Jizerky leží pod severními svahy Jizerských hor, v malebném a klidném místě na okraji obce Bílý Potok. Je dobře dostupný autem, autobusem (500m) i vlakem (1500m).
Vybavení a služby
Nabízíme ubytování ve 2 budovách s pokoji a 14 chatkách s celkovou kapacitou 130 míst. Budovy mají celkem 17 pokojů po dvou (8x), třech (7x) a čtyř (2x) lůžkách, oba 4lůžkové a jeden 3lůžkový mají samostatné příslušenství (WC + sprcha), u ostatních pokojů je příslušenství vždy pro dva pokoje (3+2 lůžko) dohromady. Chatky jsou pětilůžkové se dvěma ložnicemi (3+2), obývacím pokojem s jednou přistýlkou, WC, sprchou a umyvadlem. Před vchodem je terasa. Možnost zapůjčení dětské postýlky na pokoj i chatku. Součástí areálu je též restaurace s předzahrádkou, kde nabízíme několik úrovní stravování: polopenze - plná penze - individuální (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, včetně pitného režimu - vhodné pro školy v přírodě, tábory....) - bez stravování - k dispozici je 1 základní kuchyňka. Z oblasti gastronomie jsme schopni pořádat rautové oslavy včetně pečení krocanů na venkovním grilu (viz Fcb: RZ Jizerky Bílý potok). V areálu jsou dále: společenská místnost, učebny vhodné pro školení, kurt na volejbal s umělým povrchem, dětské hřiště, minigolf, půjčovna sportovního vybavení, 2 ohniště, parkoviště. 500m od areálu je obchod a pošta. Objekt je možno využívat od jara do podzimu např. pro kurzy, školení a školy v přírodě. Bezdrátové připojení k internetu zdarma (Wi-Fi). Možnost dopravy včetně jízdních kol, buď k chatě Smědava (847 m.n.m.), která je ideálním východiskem turistických a cyklistických túr nebo na další místa dle dohody.

Pobyt se psem: Po domluvě

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Ideální prostředí pro aktivní odpočinek: houbaření, turistiku, cykloturistiku, horolezectví. O víkendech (v době letních prázdnin každý den) jezdí cyklobus na Smědavu. V létě možnost koupání v nedalekých Hejnicích. V Hejnicích je také bankomat, lékárna, lékař, zubař, veterinář, čerpací stanice, kino, knihovna s internetem. TIPY NA VÝLET DO OKOLÍ: - skalní vyhlídky: Kočičí kameny s ferratou cca 700 m od kempu (https://www.viaferraty.cz/ferrata/kocici-kameny/), Paličník, Ořešník, Frýdlantské cimbuří, Krásná Máří... - Vodopád Černého potoka - Rozhledna na nejvyšší hoře Jizerských hor - Smrk - Obří sud Lázně Libverda - Bazilika navštívení panny Marie Hejnice - Státní zámek Frýdlant - Čihadla - Černá jezírka - Smědava - Jizerka - Kristiánov - Bukovec - Harrachov - Liberec: ZOO, botanická zahrada, Ještěd, zábavné středisko Babylon a Iqlandia - SRN: Žitava, Görlitz - Polsko: Swieradow Zdroj, Sklarska Poreba. Plus jedinečná síť jednosměrných lesních cyklostezek.